دنیای جدید با تمام اتفاقات نو ، سرعت بالا و خصوصیت های خاص و متفاوت آن شناخته می شود. زندگی در دنیای جدید نیاز به ابزار ها و راهکارها و توانمندی های جدید دارد و در همین میان است که چیزی مثل “روان‌درمانی” معنایی مشخص و نیازی مهم شناخته می شود.

در مورد روان درمانی خیلی حرفها را باید بگوییم و بشنویم. دنیای پیچیده و پر راز و رمز رواندرمانی یا تراپی دنیایی است که نیاز به شناخت فراوان دارد .

اولین نکته ای که می خواهم با آن به آن اشاره کنم این است که وقتی از درمان یا روان درمانی استفاده می کنیم معنی آن این نیست که کسی که از چنین خدماتی استفاده می کند بیمار است ، همه ما برای رشد و توسعه فردی و رفع مشکلات شخصی یا بهبود توانمندی های شخصی مان می توانیم از خدمت مدلی به نام تراپی یا روان درمانی استفاده کنیم. از نظر من استفاده از چنین خدمتی نشان آن است که ما به سرعت با دنیای جدید سازگاری پیدا کرده‌ایم و ارزش زمان را درک می کنیم.

خدمت یا سرویسی به نام روان درمانی ، یک خدمت لوکس و خاص دنیای جدید است. (برای رفع شبه معروف بقال و ماست ترش باید بگویم که این نظر من مال زمانی است که هنوز خودم درمانگر نبودم و سال های بسیار قبل که برای اولین بار به عنوان درمانجو و به عنوان مراجع از این خدمات بهره بردم.)

بگذارید این را هم بگویم که خدمات روان درمانی قرار نیست یک معجزه در زندگی شما ایجاد کند. روان درمانی معجزه نیست اما ابزاری بسیار کمک کننده تسهیل کننده و سرعت بخش است برای بهبود فردی و توسعه شخصی و روانی شما که می تواند کیفیت زندگی تان را به صورت قابل توجهی افزایش دهد.

روان درمانی تئوری ها و تکنیک های متعددی دارد و در دنیا به صورت های متعدد و متفاوتی کاربرد پیدا کرده است. مدلی که من بیشتر با آن تلاش می کنم به مراجعانم که آن را آنها را همرهان خود می دانم کمک کنم ، رویکرد هیجان مدار (EFT) ، رویکرد اگزیستانسیالیست (وجودی) ، رویکرد تحلیل رفتار متقابل و رویکردهای مختلفی از جمله رویکردهای رفتاری می باشد.

نکته خاص و جالب توجه آن است که در جلسات روان درمانی ، قرار نیست که من به شما بگویم که چه کار بکنید و چه کار نکنید و قرار نیست به شما بگویم که چه درست است و چه درست نیست بلکه قرار است با کمک هم و در کنار هم به شناخت و insight برسیم تا بتوانیم درون خودمان را شفاف و واضح ببینیم و مکانیزم های روانی مان را به دقت شناسایی کنیم و پس از آن بهبود بدهیم.

ارتباط با من

اینستاگرام

drnajmabadi

تلگرام

drnajmabadi

تلفن

09199889464

ایمیل

najmabadi.mostafa@gmail.com